понеділок, 19 березня 2018 р.
четвер, 15 березня 2018 р.
РЕЗУЛЬТАТИ КОНКУРСУ
Ними стали:
Тимофєєва Ірина, учениця 6 класу за роботу «Крок до зірок» (декоративно-прикладне
мистецтво), керівник Тимофєєва Л.Л.;
Інюткін Ростислав, учень 5 класу за роботу «Космічна розвідка»
(образотворче мистецтво), керівник Тимофєєва Л.Л..
МОЛОДЦІ! ТАК ТРИМАТИ!
пʼятниця, 9 березня 2018 р.
Цікаві факти про народного поета
Далекого 9 березня 1814 року народився маленький хлопчик Тарасик, який згодом став знаменитим на весь світ. Про його життя та діяльність можна прочитати у будь-якому шкільному підручнику. Розглянемо ж цікаві факти про Тараса Шевченка з його біографії, деякі з яких ви вже знаєте, а деякі ніколи не зустрічали.
- народився поет у родині простих селян-кріпаків, його небезпідставно вважають основоположником літературної української мови.
- Основна освіта українського митця тривала лише два роки. Її він здобув у церковно-прихожанській школі.
- Навесні 1838-го художник Карл Брюллов викупив молодого Шевченка з кріпацтва, заплативши 2500 рублів (ці гроші Брюллов отримав з продажу портрета Жуковського). Нарешті вільний, Шевченко вирішив здобувати освіту в Академії мистецтв.
- 1845 року Шевченко створює 12 картин, вартість яких становила 5 рублів сріблом.
- Тарас Шевченко був дуже різносторонньою особистістю. Не зважаючи на свої яскраві націоналістичні та патріотичні переконання, він перебував у друзях багатьох знатних росіян.
- Крім тяги до письменництва, Шевченко володів безліччю інших талантів, один з яких оцінили художники-іконописці, до яких потрапив юний поет після смерті батьків. Там він дуже швидко освоїв початкові вміння у живописі, тому його поміщик Енгельгардт вирішив відправити Шевченка до Петербурга, щоб удосконалити майстерність свого кріпака. Там і оцінили здібності майбутнього Кобзаря тогочасні представники культури - Брюллов, Жуковський та Венеціанов. Саме вони доклали зусиль для визволення Шевченка з кріпацтва, заплативши доволі велику суму для того часу - 2500 рублів.
середа, 7 березня 2018 р.
ЗІ СВЯТОМ!

Підписатися на:
Дописи (Atom)